Отборът на БК „Сливен баскет“ U12 записа две важни победи в мачовете от втория кръг за разпределение на местата от 1 до 4 в държавното първенство. Срещите се проведоха в зала „Общинска“ в Стара Загора.

В първия двубой младите сливенски баскетболисти се наложиха над домакините от Берое с 53:41. След равностойна първа част (18:14) и оспорвана втора (6:6), възпитаниците на Сливен баскет решиха мача в третата четвърт, която спечелиха убедително с 22:8. Последната част завърши 7:13.

Във втората среща сливенският тим се изправи срещу Тунджа Ямбол и постигна нов успех – 79:66. Силното начало (35:7) даде солиден аванс, който отборът успя да задържи до края на мача, въпреки по-оспорваните втора и трета част (12:21, 18:22).

С двете победи Сливен баскет затвърди амбициите си за челните позиции в шампионата и гледа уверено към следващите срещи.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *